Baraniarky – Kraviarske

Trasa graniowa przez szczyty Baraniarky i Kraviarske na Małej Fatrze. Szerokie widoki na najważniejsze szczyty Małej Fatry i Dolinę Vratna.
Baraniarky - Kraviarske

Początek trasy w Dolinie Vratna w Starym Dvore. Rozpoczynam tam gdzie kończyłem w wrześniu 2016. Najpierw podejście na przełęcz Prislop. Większa część w lesie. Lepiej wybrać się od razu na całą grań startując w Tiesnavy i wschodząc na szczyt Sokolie. Z przełęczy widać Velky i Maly Rozsutec.

Dalej praktyczne cały czas przez las. Powoli wspinamy się wychodząc na otwarty teren blisko szczytu Baraniarky. Wierzchołek jest malutki za to z ładnym widokiem.

Następnie wąską granią, nieco w dół na polankę i podejście w lesie na ukryty szczyt Zitne. Znów w dół i podchodzimy na grań. Otwartym terenem na szczyt Kraviarske. Fajne miejsce. Ładny widok i raczej spokój.

10 minut zejścia na przełęcz Sedlo za Kraviarskym. Można oczywiście powędrować dalej nawet na najwyższy szczyt Małej Fatry Velky Kryvan albo zjeść dolinką w pobliże dolnej stacji wyciągu skąd odjeżdżają busy do Terchovej.

21.06.2017

  • Post category:Fatra