Trzy Korony

Widok z Trzech Koron, z lewej Rabsztyn, z prawej Klasztorna Hora
Widok z Trzech Koron, z lewej Rabsztyn, z prawej Klasztorna Hora

Wyruszam z parkingu w pobliżu Czerwonego Klasztoru. Po słowackiej stronie. Ma polską prowadzi kładka nad Dunajcem. Ładnie stąd widać Trzy Korony. Odcinek od Sromowców Niższych do schroniska trzy Korony to nuda. Szosa aż do schroniska. Ale widok z tego miejsca super!

Idę początkowo żółtym szlakiem. Nieco ponad schroniskiem odbić na zielony. Nieco krótsza trasa na Trzy Korony prowadzi żółtym szlakiem przez przełęcz Szopka. Chciałem wrócić tamtędy więc kieruję się na przełęcz Kosarzyska. Cały czas przez las, szeroki trakt. Na przełęczy polana. Można stąd wejść na Trzy Korony lub w drugą stronę na Górę Zamkową. Normalnie to bym wszedł najpierw na tę drugą, 10-15 minut podejścia. Lecz dziś było już ciut późno. Lada chwila na Trzy Korony zaczną schodzić się ludzie, trudno będzie zrobić panoramę 360. Idę więc od razu na szczyt. Z przełęczy w górę przez las. Dochodzi się pod szczyt, gdzie znajduje się kasa. wstęp 5zł. Bilet ważny w tym samym dniu na Sokolicę. Od punktu opłat na sam szczyt wiedzie dziwna konstrukcja. Metalowe schody oddzielone barierką. Jedną stroną wchodzimy, drugą schodzimy. Jestem na szczycie. Mała platforma. Widok piękny! Powietrze nieco zamglone. W dole Dunajec, wokoło górki. W oddali Tatry, ledwo dziś widoczne. Widać, że jesień się zbliża, właściwie kalendarzowa już jest, drzewa gdzieniegdzie nabierają barwy.

Zdążyłem zrobić fotki i zaczęli schodzić się ludzie. Nie wiem ile zmieści się tutaj osób, niewiele. Pewnie w sezonie trzeba swoje odstać. Podziwiałem jeszcze kilka minut widoki. Pora iść dalej, na Sokolicę….

29.09.2016

  • Post category:Pieniny